Elektroninio pašto saugumas

Sukčiavimas, dar kitaip vadinamas fišingu (angl. phishing) – tai internete paplitęs apgavystės metodas, kai sukčiai stengiasi išvilioti jautrius asmens duomenis, kuriuos gavę panaudoja juos blogais tikslais.

Tokio tipo el. laiškai dažnai atrodo lyg būtų siunčiami patikimų institucijų: bankų, vyriausybinių organizacijų, socialinių tinklų. Laiškuose būna patalpinta nuoroda, kurią paspaudęs naudotojas suteikia prieigą prie savo kompiuterio ir jame esančių duomenų.

„DigiState“ sėkmingai bendradarbiauja su kompanija „Guardian 360“, kuriančia saugumo sprendimus ir teikiančia apsaugos paslaugas organizacijoms.

DigiState is partner van Guardian360 en levert alle IT-Security diensten van Guardian360 als maatwerkoplossingen aan bedrijven en organisaties.

Fišingo prevencija kaip paslauga (angl. Phishing as a Service) – kas tai?

Šia paslauga mes stengiamės parodyti darbuotojams, kokios grėsmės tyko patekus į tokių apgavysčių spąstus ir kaip reikėtų jas atpažinti. Tai darome pasitelkdami fišingo el. laiškų šablonus – jų turime daugybę, tad galėsite pasirinkti Jūsų situaciją geriausiai atitinkančius.

Netikri fišingo laiškai siunčiami Jūsų įmonės darbuotojams, po ko „DigiState“ įvertina, keli darbuotojai paspaudė nuorodą bei kas įvyko vėliau – kokie prisijungimo duomenys buvo vedami ar paliekami bei kokia jautria informacija darbuotojai pasidalino to patys nesuvokdami. Visa tai pateikiama ataskaitoje, kurią galima panaudoti darbuotojų dėmesio į problemą atkreipimui ir tolimesniam mokymui.

Kokių rezultatų galite tikėtis po darbuotojų supažindinimo su fišingu?

  • Fišingo laiškai dažnai siunčiami keletui organizacijos narių. Kuo anksčiau laiškas bus pastebėtas, tuo greičiau jis galės būti patalpintas į karantiną ir nespės padaryti žalos;
  • Galimai pavogti slaptažodžiai galės būti tuojau atstatyti susisiekus su sistemų administratoriumi, taigi, problema bus neutralizuota be padarinių;
  • Jei kenkėjiškos programos visgi ras kelią, pažeista sistema galės tuojau būti patalpinta į karantiną ir nepažeis kitų tinklo įrenginių;
  • Darbuotojai jausis saugiau ir labiau pasitikės savimi.

„DigiState“ rekomenduoja kibernetinio saugumo mokymus visiems darbuotojams organizuoti periodiškai. Taip pat patariama ir toliau vertinti darbuotojų sąmoningumą siunčiant netikrus sukčiavimo laiškus, šių testų sudėtingumas turėtų kisti nuo visai paprastų iki išties sudėtingai atpažįstamų el. laiškų.

IT srityje prevencija ir pasiruošimas yra itin svarbūs aspektai. Užkirsdami kelią mažoms problemoms ir investuodami į jų prevenciją, tikėtina, kad sustabdysite didelių problemų atsiradimą ateityje.

Norėtumėte sužinoti daugiau apie „DigiState“ saugumo paslaugas? Susisiekite nemokamai konsultacijai: