Grėsmės saugumui

Pastaruoju metu pasitaiko vis daugiau situacijų, kai IT infrastruktūros saugumo klausimas pakimba ant plauko dėl kompleksiškų ir vis didėjančių išorinių (ir kartais vidinių) kibernetinių grėsmių. „DigiState“ gal pasiūlyti keletą sprendimų, galinčių padėti užkirsti kelią šioms grėsmėms. Turite klausimų ar abejonių dėl organizacijos saugumo? Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai.

Security vraagstukken en oplossingen van DigiState

Dažniausiai pasitaikančios kibernetinio saugumo grėsmės

Išpirkos reikalaujantys virusai (angl. ransomware) – pastaruoju metu plačiai paplitusi ir turbūt gerai girdėta virusų rūšis. Nuo 2013 metų, kai buvo paleistas „Cryptolocker“ virusas, tokio tipo virusai tapo nuolatine ir didele grėsme tiek fiziniams asmenims, tiek organizacijoms. Tiesa, išpirkos reikalaujantis virusas buvo sukurtas kur kas anksčiau, tačiau dėmesys į jį atkreiptas tik 2013 metais.

Šio viruso atakos metu visos organizacijos darbas gali būti pakirstas – virusas užšifruoja įvairius failus, kartais ir gyvybiškai svarbius tolesnei sklandžiai organizacijos veiklai. Įvykus atakai, organizacijos įvertina savo atsargines kopijas, ar jos yra pakankamos toliau tęsti veiką, tačiau, deja, dažnai paaiškėja, kad tinkamomis atsarginėmis kopijomis nebuvo pasirūpinta laiku. Kai taip nutinka, vienintelė išeitis – vykdyti programišių nurodymus ir sumokėti tiek, kiek šie pageidauja, kad failai taptų vėl prieinami.

Tačiau net ir pervedus pinigus nereiškia, kad programišiai laikysis savo pažadų. Dažnai jie nusprendžia tęsti savo reketą. „DigiState“ gali padėti užkirsti kelią tolesniam reketui ir failų pažeidimui. Galite neabejoti, kad problemos sprendimas yra kur kas sudėtingesnis kelias nei jos prevencija, todėl nedvejokite ir susisiekite konsultacijai.

Tikslinės atakos ir duomenų nutekėjimas yra dar vienas kibernetinio saugumo grėsmių pavyzdys. Po BDAR (Bendrojo duomenų apsaugos reglamento) įsigaliojimo, jūs privalote pranešti apie įvykusį duomenų nutekėjimą tiek atitinkamoms tarnyboms, tiek savo klientams.

Tiesa ta, kad programišiai vis labiau tobulėja, tuo pačiu tobulėja ir atakų modeliai bei auga jų dažnis. Po įvykusios atakos, organizacijos susivokia ir stengiasi užkamšyti saugumo spragas, per kurias buvo įsilaužta atakos metu. Tačiau tai gali nepadėti – kaip minėta, atakos tampa vis tobulesnės ir kitą kartą smogsianti ataka, tikėtina, bus dar nematyta ir į Jūsų infrastruktūrą programišiai pateks per vietas, apie kurias net nebūtumėte pagalvoję.

Šios situacijos sprendimu galėtų būti globalus kibernetinių atakų monitoringo įrankis ir saugumo sistemos, pagal monitoringo duomenis nuolatos atnaujinančios savo duomenų bazę. „DigiState“ gali padėti išsirinkti tinkamą įrankį Jūsų infrastruktūros saugumui – susisiekite.

Pėdsakų nepaliekanti (angl. Fileless) ataka – tai naujas kibernetinių atakų tipas, naudojantis sistemų atmintį. Kai kurie išpuoliai pasitelkia aplikacijas, įdiegtas į operacinę sistemą. Dažnai pasitaiko, kad atakai naudojama „PowerShell“ aplikacija, esanti „Windows“ operacinėje sistemoje. Taigi, į operacinę sistemą įdiegtos antivirusinės programos šiuo atveju neatneš jokios naudos – jos tiesiog neaptiks atakos, nes ataka nepalieka žymių apie savo buvimą.

Tiesa, specialūs skeneriai ir platformos, atnaujinančios virusų duomenų bazę, gali aptikti užkrėstas programas ir apsaugoti nuo pėdsakų nepaliekančių atakų.

Daugiasluoksnė apsauga

Siekiant pažaboti kibernetinio saugumo grėsmes ir užkirsti kelią atakoms, vieno sluoksnio sistema nebėra pakankamas sprendimas. „DigiState“ siūlomi sprendimai gali aptikti kenkėjiškas programas prieš ataką, atakos metu ir po jos įvykdymo. Pasitelkiant „Dynamic Threat Defense“ technologiją, papildomas saugumo sluoksnis gali būti įgyvendintas naudojant debesų kompiuterija grįstus virusų analizės metodus – „Dynamic Threat Defense“ dėmėsį sutelkia į visą kenkėjiškų programų gyvavimo ciklą, o ne atskiras dalis, taip užtikrinant aukščiausią įmanoma saugumo lygį.

Centralizuota valdymo konsolė

„DigiState“ siūlomi failų apsaugos sprendimai gali būti valdomi centrinės valdymo konsolės pagalba. Tai reiškia, kad saugumo programų instaliavimas ir atnaujinimas, konfigūracija, prieigos teisių pakeitimai, ataskaitų peržiūra gali būti atlikta per nuotolį.

Sistemos mokymasis

Nuo 1997 metų visos kompiuterių antivirusinės ir serverių saugumo sistemos naudoja sistemos mokymosi (angl. machine learning) metodą kaip papildinį kitiems apsaugos mechanizmams.

Saugumo sprendimai IoT (Internet of Things) ir SCADA įrenginiams

„DigiState“ taip pat gali pasiūlyti saugumo sprendimus IoT (angl. Internet of Things) ir SCADA (angl. Supervisory Control and Data Acquisition) įrenginiams. Saugumo užtikrinimas atliekamas naudojant 8 skenerius, kurie nuolatos ieško pažeidžiamų infrastruktūros vietų. Jei visgi programišius patektų į infrastruktūrą nepaisant įvairių apsaugos metodų, sistema nedelsiant apie tai praneštų.

Nuolatinis SCADA tinklo monitoringas

Saugumas ir jo užtikrinimas – tai nenutrūkstamas procesas. Atrandami vis nauji būdai prasiskverbti į infrastruktūras ir atakuoti sistemas. Kiekvieną mėnesį atrandamos dešimtys naujų pažeidžiamų vietų, kurias programišiai nekantrauja išnaudoti savo naudai. Tai reiškia, kad infrastruktūra, kuri atrodo saugi šiandien, nebūtinai bus vis dar saugi rytoj. Dėl šių priežasčių nuolatinis IoT ir SCADA aplinkų monitoringas yra būtinas – tik taip laiku aptiksite pažeidžiamas vietas ir spėsite jas užtaisyti, kol jų neatrado programišius.

Supraskite, kad viskas gali pasisukti į blogąją pusę

Tokia realybė. Nesvarbu, kaip atidžiai stebėsite tinklą, viskas gali pasisukti netikėta linkme. Šiuo atveju gali padėti „Hacker Alert“ įrankis – aptikęs netradicinį tinklo srautą, įrankis nedelsiant informuos, kad į Jūsų tinklą galimai įsilaužė programišius.

Prevenciniai veiksmai

Prevencinių veiksmų turi imtis kiekviena organizacija, nepriklausomai nuo turimos infrastruktūros, saugomos informacijos jautrumo ir teisinio reguliavimo. Rekomenduojame pasikonsultuoti su mumis dėl saugumo priemonių naudojimo bei, planuojant ateinančių metų biudžetą, būtinai į jį įtraukti prevencijos eilutę.

Į minimalų prevencijos priemonių sąrašą patenka ugniasienė, nuolat atnaujinama antivirusinė ir kitas kenkėjiškas programas aptinkanti programinė įranga bei dažnai pamirštami, bet ne ką mažiau svarbūs darbuotojų mokymai.

Dar vienas aspektas, kurį turite apsvarstyti – kas nutiks, jei prevencinės priemonės nesuveiks? O ką darysite, jei bus aptikta ataka? Kas rūpinsis atakos padarinių konsolidavimu, į ką kreipsitės pagalbos? Svarbu gerai apgalvoti įvairius scenarijus – Jūsų IT paslaugų teikėjas gali padėti paruošti vieno ar kito scenarijaus instrukcijas, kuriomis reikėtų vadovautis kibernetinės atakos ar kitų pažeidimų atveju.

Geras pasiruošimas – pusė darbo. „DigiState“ mielai padės pasiruošti ir užkirsti kelią grėsmėms. Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai.