Šių metų liepos 3 dieną Briuselyje buvo pristatytos pirmosios Europoje gairės debesų kompiuterijos paslaugoms viešajame sektoriuje įsigyti. 66-ių puslapių apimties vadovas, pavadinimu „Buying Cloud Services in Public Sector“, tikimasi, padės viešajam sektoriui efektyviau įsigyti debesijos paslaugas, palengvins ir pagreitins valstybinių institucijų skaitmeninę transformaciją ir paskatins viešąjį sektorių vadovautis į ateitį orientuota viešųjų pirkimų politika, debesų kompiuterijos sprendimams suteikiant prioritetą.

Remtasi geriausia debesų kompiuterijos ekosistemų patirtimi

Vadovas viešajam sektoriui buvo sukurtas CISPE (Cloud Infrastructure Services Providers in Europe) iniciatyva, kartu bendradarbiaujant su Cloud Industry Forum, Danish Cloud Community, DHPA, eco / EuroCloud Germany, EuroCloud France ir ISPConnect asociacijomis bei organizacijomis. Vadove dalijamasi partnerių ir organizacijų patirtimi rengiant viešuosius pirkimus debesų kompiuterijos srityje. Ši asociacijų koalicija atstovauja tūkstančius įmonių, sudarančių reikšmingą Europos debesijos ekosistemos dalį.

Vadovas Briuselyje pristatytas „How to Transform Governments Through a Smart Cloud Policy“ renginio metu, jis bus išverstas į kelias kalbas ir pateiktas Europos Sąjungos šalių narių naudojimui šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais. Su vadovu (anglų k.) galite susipažinti paspaudę nuorodą: http://bit.ly/2XV9wap.

Siekiama palengvinti perėjimą prie debesijos sprendimų

Vadovas skirtas palengvinti Europos Sąjungos šalių narių vyriausybių ir viešojo sektoriaus skaitmeninę transformaciją supažindinant su geriausiomis Europoje debesijos paslaugų įsigijimo praktikomis. Tikimasi, kad vis daugiau viešojo sektoriaus dalyvių ims taikyti į ateitį orientuotą viešųjų pirkimų politiką, kai debesų kompiuterijai skiriamas prioritetas ir pagal kurią debesijos sprendimai naudojami ir įsigyjami pagal nutylėjimą, nebent tam iškyla svarių kliūčių.

„Jungtinė Karalystė, padedama „GCloud“ iniciatyvos, pademonstravo puikius gebėjimus perkelti savo viešąjį sektorių į debesį. Taigi, mes esame pasirengę reikšmingai prisidėti prie vieningos Europos Sąjungos šalių debesijos paslaugų įsigijimo struktūros sukūrimo“, – kalbėjo Richard Sykes, Cloud Industry Forum pirmininkas.

„Mes turime unikalią progą viešajam sektoriui pristatyti debesijos galimybes ir paskatinti viešųjų paslaugų transformaciją, kurios piliečiai tikisi. Dar daugiau, darbas kartu europiniu lygiu yra kritiškai svarbus Europos kompanijų sėkmei“, – papildė Sven Visser, DHPA pirmininkas ir Cyso Group vadovas.

„Mūsų nariai tikisi, kad viešasis sektorius taps pavyzdžiu, kaip protingai išleisti turimą IT biudžetą“, – kalbėjo Simon Besteman, ISPConnect vadovas. „Debesija šiandien turėtų būti suprantama kaip vertingiausia priemonė kelyje į sėkmingą Nyderlandų ir visos Europos politiką.“

Mūsų pareiga – padėti viešajam sektoriui

„DigiState“ vadovo Marin Heideman manymu, debesijos paslaugas teikiančios kompanijos ir asociacijos privalo padėti viešajam sektoriui kartais gana painiame skaitmeninės transformacijos kelyje:

„Manau, kad mes, kaip debesijos paslaugas teikianti kompanija, turime padėti viešajam sektoriui dalindamiesi savo žiniomis ir gerosiomis praktikomis. Egzistuoja daugybė debesijos sprendimų, visi jie turi skirtingas specifikacijas, reikalauja specifinių žinių bei geriausių praktikų išmanymo, tad natūralu, kad viešojo sektoriaus organizacijos kartais pasiklysta tarp sprendimų gausos. Puiku, kad nuo šiol turėsime vadovą, kuriame apjungtos net kelių šalių gerosios praktikos, tad tai bus kaip atspirties taškas visiems. Mes esame pasirengę naudoti šias gaires savo veikloje ir vadovautis jomis padėdami savo klientams kelyje į debesį“, – kalbėjo Marin Heideman.