7 paprasti patarimai, padėsiantys apsaugoti organizaciją

Kibernetinis saugumas: 7 paprasti patarimai, padėsiantys apsaugoti organizaciją

IT saugumas yra nepaprastai svarbus elementas kiekvienai organizacijai, tačiau tuo pačiu tai sudėtinga, daug aprėpianti ir resursų reikalaujanti sritis. Kibernetinės grėsmės tampa vis labiau „išmanios“ kiekvienais metais, nuo to nukenčia vis daugiau organizacijų, todėl nederėtų į tai numoti ranka. Tiesa, absoliutus saugumas nėra įmanomas, bet svarbu suprasti, kad net paprastos priemonės gali užkirsti kelią kibernetinėms grėsmėms ir jų tapimui incidentais.

1. Gerai žinokite svarbiausias sistemas ir procesus

Organizacija privalo žinoti tikslų savo IT infrastruktūros modelį. Tai gali atrodyti savaime suprantama, tačiau realybėje dažnai pasitaiko, kad dėl naudojimų įrenginių ir sistemų kiekio įmonė kažkuriuo metu nesąmoningai paleidžia vadžias. Jei taip nutiko, laikas kontrolę susigrąžinti: būtina identifikuoti svarbiausius išteklius verslo tęstinumui, taip pat reikėtų atskirti „sunkiuosius“ išteklius, tokius kaip serveriai, tinklai ir klientai, nuo „lengvųjų“ išteklių: programinė įranga, duomenys, intelektinė nuosavybė ir žinios. Pirmenybė turi būti teikiama ištekliams, kurie yra esminiai verslo tęstinumui užtikrinti.

2. Identifikuokite pažeidžiamiausias vietas

Asmens duomenų nekaupiančios įmonės rečiau susiduria su duomenų nutekėjimo grėsmėmis, tačiau jos gali dirbti su svarbiais dokumentais, kurie tokias organizacijas padaro pažeidžiamas išpirkos prašančioms programoms. Šios užšifruoja duomenis ir siūlo raktą duomenų atrakinimui mainais į didelę sumą. Tuo tarpu el. komercijos verslų savininkai gana dažnai nukenčia nuo DDoS atakų. Šie ir kiti pavyzdžiai parodo, kad labai svarbu numatyti jautriausias vietas ir įvykiams užbėgti už akių.

3. Įvertinkite galimą žalą

Kibernetiniai incidentai gali sukelti įvairius nuostolius ir tai apima ne tik žalą reputacijai ir baudas už duomenų apsaugos taisyklių nesilaikymą, bet taip pat ir tiesioginę finansinę žalą, atsiradusią dėl duomenų vagystės ir padarinių šalinimo darbų. Kuo sunkesnes pasekmes gali sukelti incidentas, tuo daugiau pastangų turėtų būti dedama siekiant jas sušvelninti.

4. Įvertinkite galimą žalą IR įvykio tikimybę

Tai nereiškia, kad statistika atsakys į klausimą jums taip nutiks ar ne, tačiau tikimybės įvertinimas padės geriau suvokti galimą žalą. Pavyzdžiui, žala, tikėtina, bus mažesnė, jei bendradarbis lėktuve netyčia paliks kompiuterį su duomenimis, tuo tarpu žala gali būti visai kita, jei svarbūs duomenys dažnai bus nukopijuoti į skirtingus USB raktus ir šie pasklis po organizaciją, už jos ribų ir galimai pateks blogiems asmenims į rankas.

5. Nepersistenkite su biudžetu

Kibernetinio saugumo biudžeto sudarymas nėra toks jau reikšmingas, kaip būtų galima pamanyti. Nenustatydamos prioritetinių sričių įmonės kur kas daugiau praranda nei neturėdamos aiškaus biudžeto. Taip pat pinigų išleidimas galybei saugumo sprendimų nėra visuomet racionalus – kartais paaiškėja, kad vienas ar kitas sprendimas nebuvo reikalingas, o tai gali pakirsti norą investuoti į tikrai svarbius ir reikalingus sprendimus ateityje. Todėl, kaip ir visur, svarbu jausti saiką ir tinkamai subalansuoti biudžetą.

6. Testuokite, testuokite, testuokite

Įsigyti ir įdiegti saugumo sprendimus yra gana paprasta, tačiau siekiant maksimalaus efektyvumo, svarbu įsigytą įrangą ištestuoti su turimais sprendimais ir aplikacijomis. Tai tampa ypač svarbu pakeitus ar atnaujinus tam tikras IT infrastruktūros dalis: serverius, programinę įrangą.

7. Auginkite darbuotojų sąmoningumą

Net ir labiausiai apsaugota organizacija taps pažeidžiama, jei jos darbuotojai nuolat spaudys neaiškias nuorodas el. laiškuose. Atminkite, kad didžiąją dalį kibernetinių incidentų sukelia žmogiškosios klaidos. Dėl šios priežasties itin svarbu apmokyti darbuotojus ir priminti apie egzistuojančias rizikas.

„DigiState“ gali jums padėti

Joks verslas neprivalo vienas dorotis su kibernetinio saugumo grėsmėmis. „DigiState“ komanda gali jums padėti – supažindinti su aktualiausiais el. pašto saugumo, apsaugos nuo virusų sprendimais, taip pat pasirūpinti organizacijos failų saugumu. Susisiekite jau šiandien.