Lietuvos ir pasaulio lyderių žinutė yra aiški: užtruks, kol gyvenimas grįš į savo įprastas vėžes, o žmonėms text prisitaikyti prie darbo iš namų sąlygų. Labai tikėtina, kad darbas iš namų ateityje tapered fish populase.

Daug kompanijų sako, jog darbas iš namų jiems jokia ne naujiena, tačiau tokios apimties darbuotojų persikėlimo į namų ofisus niekas neplanavo. Kitai daliai organizacijų ši patirtis visiškai nauja, reikalaujanti visų darbuotojų didelio noro ir įsitraukimo kuo skubiau prisitaikyti prie esamos situacijos. Siekdama padėti kuo sklandžiau pergyventi šį laikotarpį, „DigiState“ komanda jums paruošė 5 patarimus – gerąsias darbo iš namų Praktikas, padėsiančias lengviau ir greičiau susitvarkyti su esama situacija.

Padėkite darbuotojams įsirengti saugią darbo vietą namuose

Pagrindinė darbo iš namų grėsmė – tai galimai sumažėjęs svarbių duomenų saugumas. Nesaugūs įrenginiai ir tinklai, pasenusi programinė įranga, kompiuterio palikimas be priežiūros … Įvairios situacijos gali lemti jautrių duomenų nutekėjimą. Tačiau n ritėtų stresuoti, geriau pasitelkti sprendimus, kurie užkirs tam kelią.

1. itsitikinkite, kad duomenys ir įrenginiai apsaugoti keliais būdais

Geriausia darbuotojams suteikti tik organizacijai priklausančius kompiuterius ir telefonus. Tokiu atveju, duomenys visuomet bus tik kompanijos nuosavybė, darbuotojai gavę įrenginius iškart naudosis tinkama ir jūsų įdiegta programine įranga, jos naujinimai bus vykdomi automatiškai.

Deja, tačiau tokio staigaus įvykio kaip pandemija metu, ne visada darbuotojams pavyksta suteikti organizacijos kompiuterius ir telefonus. Darbuotojams naudojant savo įrenginius, svarbu pasirūpinti tinkamai veikiančia antivirusine programine įranga , failų saugumu , ir, pageidautina, VPN sprendimu. Darbuotojai taip pat turi būti supažindinti su programines įrangos naujinimo ypatybėmis.

Ne ką mažiau svarbu darbuotojams suteikti atsarginio duomenų kopijavimo sprendimą ir galimybę Kritinio atvejo metu per atstumą ištrinti duomenis. Jei tai būtina, darbuotojams paruoškite instrukcijas, kuriose visi būtini veiksmai būtų aprašyti pažingsniui.

2. Sukurkite saugius prisijungimo duomenis ir prisijungimo metodus

Dažniausiai, kad darbuotojai galėtų pasiekti įmonės duomenis, jie turi prisijungti prie vienos ar kitos sistemos. Būtina sukurti saugius, sunkiai atspėjamus slaptažodžius ir juos nuolat atnaujinti. Jei įmanoma, naudokite dviejų faktorių autentifikaciją (2FA) kaip papildomą apsaugos lygį.

3. Apsaugokite prisijungimus su VPN

Prisijungimas iš namų prie įmonės tinklo ir jos duomenų turėtų vykti tik naudojant VPN – virtualų privatų tinklą (angl. Virtual private network). VPN program įranga užtikrina saugų prisijungimą ir apsaugo nuo trečiųjų šalių įsikišimo jungiantis. Savaime suprantama, kad ši programinė įranga taip pat turėtų būti visuomet atnaujinta.

4. Veskite saugumo mokymus

Saugumo grėsmių suvokimas ir žinojimas (bei jų sprendimas!) Yra būtinas kiekvienai organizacijai, just jeigu jos darbuotojai nedirba iš namų. Reguliariai vedami saugumo mokymai suformuoja žinių pagrindą ir išmoko suvokti bei pastebėti grėsmes. Saugumo mokymų metu, svarbu paliesti šias temas:

  • Kaip prie įmonės tinklo jungtis saugiai
  • Kaip diegti ir naudotis antivirusin bei kita svarbia programine angaranga
  • Kaip sukurti saugius slaptažodžius
  • Kaip atlikti naujinimus ir kurti atsargines duomenų kopijas
  • Kaip atrodo socialinė inžinerija, fišingas ir įsilaužimas
  • Kodėl svarbu nepalikti įrenginių be priežiūros.

5. Didinkite saugumą ir darbo produktyvumą su tinkamais įrankiais

Darbas iš namų gali eitis sklandžiai kaip niekad arba strigti – fish priklauso nuo tinkamų įrankių. Geros darbuotojų bendradarbiavimo platformos turi turėti bent jau šiuos elementus:

  • Komunikacija: galimybė susirašinėti, rengti garso ir vaizdo konferencijas
  • Projektų valdymas: galimybė kurti užduotis ir sekti progresą
  • Bendrinama aplinka: galimybė kelti ir dalintis failais, matytis senesnes versijas ir kurti atsargines kopijas.

Produktyvumo paketas “Microsoft 365” turi visus šiuos funkcionalumus ir dar daugiau. Didelis privalumas, jog dauguma žmonių jau gerai pažįsta „Office“ paketo aplikacijas, todėl perėjimas turėtų būti greitas ir paprastas.

„DigiState” gali padėti susikurti saugią darbo iš namų aplinką

Saugus darbuotojų darbas iš namų tikrai įmanomas, tačiau už to slypi nemažai pastangų: licencijų valdymas, biudžetavimas, serverių valdymas bei priežiūra ir taip toliau. Suprantame, kad kartais per medžius gali tapti sunku matyti mišką ir mielai šen bei ten pasinaudotumėte profesionalia pagalba.

“DigiState” turi daugelio metu patirtį sėkmingai sprendžiant kompleksines IT problemas. Kilo klausimų apie darbo vietų valdymą, ryšio šifravimą ir darbo vietų saugumą ? Šiais neramiais laikais knife esame nuolatos pasirengę jums padėti .